Zalety rolet materiałowych typu dzień – noc

Rolety typu dzień / noc to nowoczesna dekoracja okienna będąca funkcjonalnym połączeniem żaluzji i rolety. Zarówno żaluzje jak i rolety pozwalają nam regulować ilość wpadającego światła z zewnątrz, robią to jednak w trochę inny sposób. Rolety typu dzień i noc łączą estetykę tkaniny i stylistykę żaluzji. Umożliwiają jednocześnie łatwą i szybką regulację ilości światła w zależności od aktualnej potrzeby.

Rolety te wykonane są z pasów tkaniny, naprzemiennie transparentnych i zaciemniających. Te dwie warstwy materiału mogą w takiej rolecie być przesuwane równolegle względem siebie. Dzięki temu jednym ruchem (bez podnoszenia rolety) płynnie regulujemy ilość wpadającego do wnętrza światła.
Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy zależy nam na okresowym zaciemnieniu pokoju (sypialnia, kino domowe), a jednocześnie nie chcemy rezygnować z estetyki tkaniny na rzecz żaluzji.

Oczywiście tego typu roletę, jak każdą inną, można całkowicie zwinąć w pełni odsłaniając okno.

Warto zauważyć, że dzięki poziomym pasom o różnej przenikalności, roleta typu dzień noc pięknie dzieli przestrzeń okien i tworzy niepowtarzalny, nastrojowy klimat we wnętrzu.