Zasłony – klasyczne, rzymskie, panelowe

Klasyczne osłony okienne jakimi są zasłony nie tracą na popularności. Mnogość materiałów i tkanin sprawia, że wciąż są atrakcyjnym wyborem przy nadawaniu charakteru całemu wnętrzu.

Wciąż bardzo modne są zasłony rzymskie, które po zwinięciu układają się w efektowne fałdy. Prawie 200 rodzajów tkanin dostępnych w naszej firmie – od lekkich i delikatnych po ciężkie i wyraziste pozwolą na idealne dopasowanie zasłon do charakteru pomieszczenia. Transparentne tkaniny sprwdzą się w salonie czy w kuchni, te o niskiej przepuszczalności – w sypialni.

Mimo, że zasłona rzymska wybierana jest głównie ze względów dekoracyjnych to oczywiście pełni też funkcję ochronną przed nadmiernym nasłonecznieniem czy nagrzewaniem pomieszczenia.

Klasyczne zasłony w naszej ofercie dzielą się na dwa rodzaje: zasłony na kołach oraz z podwójnymi zakładkami. Zasłony te różnią się sposobem układania, ale każdy z nich jest estetyczny i efektowny.

Przy klasycznych zasłonach mamy też możliwości aranżacji optycznej wnętrza. Dobierając odpowiednio wysokość i szerokość możemy sprawić, że wnętrze będzie wydawać się szersze, wyższe lub po prostu większe.

Alternatywą dla zasłon, a także dla rolet i żaluzji są zasłony panelowe. Są to zachodzące na siebie duże pasy tkaniny, zawieszone na górnej szynie. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku dużych okien, gdzie tworzą efektowną dekorację i nadają klimat wnętrzu. Ciekawy efekt daje zestawienie tkanin o różnych barwach, fakturach czy transparentności.